Smiley face

Google

در فروشگاه اينترنتي داتيس   در كل اينترنت

تقويم و مناسبتها

رهگيري مرسولات پستي

كاربرگرامي شما مي توانيد پس از دريافت باركد پســتي از طريق دكمه رهگيري سفارشـات ، بوسيله دكمه رهگيري مرسوله پستي ، مرسـوله خود را از طريق وب سايت اداره پســت رديابي نماييد.

Datissoftware

Datissoftware

نماد ها

logo-samandehi

عناوين علمي و آموزشي

مطالب جديد

نرم افزارهاي مورد نياز

IDM دانلود Internet Download Manager
Chrome دانلود Google Chrome
Firefox دانلود Mozilla Firefox
Winrar دانلود Winrar
FlashPlayer دانلود Flash Player
Adobe Reader دانلود Adobe Reader
Mp4 Codec دانلود Mp4 Codec

آمار و اطلاعات

جهت عضــويت در خبرنامه فروشــگاه اينترنتي داتيــس ايميل صحيح خود را وارد نماييد.

عنوان : موتورهای تک فاز

1395/02/12 - 00:42:33
موتورهای تک فاز به معنی واقعی وجود ندارد زیرااگربه سیم پیچ تک فازاستاتوربرق متناوب وصل شود ایجاد دو میدان دوار باسرعت یکسان در دو جهت مخالف می نماید.در نتیجه در هر دو جهت آمادگی چرخش دارد و بنابراین شروع به لرزش کرده ولی چرخش نمی نماید اگر به طریقی حرکت اولیه ای در جهت یکی از میدان های دوار فوق به رتور بدهیم رتور در همان جهت شروع به حرکت خواهد کرد و گشتاور تولید شده در رتور تابع همان میدانی خواهد بود که در جهت آن چرخش می نماید.


موتورهای تک فاز به معنی واقعی وجود ندارد زیرااگربه سیم پیچ تک فازاستاتوربرق متناوب وصل شود ایجاد دو میدان دوار باسرعت یکسان در دو جهت مخالف  می نماید.در نتیجه در هر دو جهت آمادگی چرخش دارد و بنابراین شروع به لرزش کرده ولی چرخش نمی نماید اگر به طریقی حرکت اولیه ای در جهت یکی از میدان های دوار فوق به رتور بدهیم رتور در همان جهت شروع به حرکت خواهد کرد و گشتاور تولید شده در رتور تابع همان میدانی خواهد بود که در جهت آن چرخش می نماید.
اگر تغذیه استاتور را قطع کرده و رتور متوقف شود و در خلاف جهت حالت قبل به رتور حرکت اولیه اعمال کنیم در جهتی که به آن حرکت اولیه داده ایم شروع به چرخش خواهد کرد.در نتیجه اصول کار موتورهای تک فاز اغلب بر اساس اصول القایی استوار است.
پدیده القا به لحاظ سادگی رتور و حذف مسئله کموتاسیون کاربرد ویژه ای در موتورهای تک فاز دارد.از موتورهای تک فاز برای وسایل الکتریکی مختلف از قبیل ماشین مته ،خیاطی ،جاروبرقی،تهویه،خدمات خانگی ،اداری و...استفاده می شود.
اغلب موتورهای تک فاز با قدرت کسری از اسب بخار ساخته می شود.اندازه های بزرگتر 5/1،2،3،و 5 اسب بخار برای ولتاژهای 115و 220 و حتی برای 440 در اندازه های 5، 7، و 10 اسب بخار ساخته می شود.
اصولا مشخصه سرعت –گشتاور ، قیمت سرویس آسانتر، کنترل دور و امکان تغییر جهت چرخش موتور  تک  فاز است که مصرف کننده را در انتخاب و خرید آن کمک می نماید.

دانلود فايل PDF

 

منبع : barghssanati@

 

1395/02/12 - 00:42:33
برچسب هاي مطلب :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي