Smiley face

Google

در فروشگاه اينترنتي داتيس   در كل اينترنت

تقويم و مناسبتها

رهگيري مرسولات پستي

كاربرگرامي شما مي توانيد پس از دريافت باركد پســتي از طريق دكمه رهگيري سفارشـات ، بوسيله دكمه رهگيري مرسوله پستي ، مرسـوله خود را از طريق وب سايت اداره پســت رديابي نماييد.

Datissoftware

Datissoftware

نماد ها

logo-samandehi

عناوين علمي و آموزشي

مطالب جديد

نرم افزارهاي مورد نياز

IDM دانلود Internet Download Manager
Chrome دانلود Google Chrome
Firefox دانلود Mozilla Firefox
Winrar دانلود Winrar
FlashPlayer دانلود Flash Player
Adobe Reader دانلود Adobe Reader
Mp4 Codec دانلود Mp4 Codec

آمار و اطلاعات

جهت عضــويت در خبرنامه فروشــگاه اينترنتي داتيــس ايميل صحيح خود را وارد نماييد.

عنوان : انقلاب صنعتی چهارم به چه معنی است؟

1395/02/28 - 00:47:15
انقلاب صنعتی اول، از آب و نیروی بخار برای جنبشی کردن تولید استفاده کرد. انقلاب دوم از نیروی برق برای تولید انبوه و انقلاب سوم از الکترونیک و فن آوری اطلاعات برای خودکارکردن تولید بهره گرفت.


انقلاب صنعتی چهارم به چه معنی است؟

انقلاب صنعتی اول، از آب و نیروی بخار برای جنبشی کردن تولید استفاده کرد. انقلاب دوم از نیروی برق برای تولید انبوه و انقلاب سوم از الکترونیک و فن آوری اطلاعات برای خودکارکردن تولید بهره گرفت.

اکنون، یک انقلاب صنعتی چهارم بر روی سومین انقلاب یعنی بر روی انقلاب دیجیتالی که از میانه قرن گذشته به این طرف رخ داده، در حال ایجاد است. ویژگی این انقلاب ادغام فن آوری هایی است که خطوط موجود میان حوزه های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی را از میان می برد.

انقلاب چهارم، در قیاس با انقلاب سوم، به شکل خطی بروز نمی کند بلکه سرشتی انفجاری دارد. گذشته از این، انقلاب چهارم، تقریبا همه صنایع در همه کشورها را به جهش وا می دارد. گستره و عمق این دگرگونی ها، نویدگر تحول در کلیت سامانه های تولید، مدیریت و حاکمیت است.

امکانات متصل بودن میلیاردها انسان بوسیله ابزارهای همراه، با توان پردازشی بی سابقه، ظرفیت ذخیره سازی و دسترسی به دانش، بدون محدودیت است. این امکانات، همچنین بوسیله جهش های فن آورانه در حال ظهور در زمینه هایی همچون هوش مصنوعی، روبوتیکز، اینترنت چیزها، خودروهای خودران، چاپ سه بعدی، فن آوری نانو، فن آوری زیست، دانش مواد، ذخیره سازی انرژی و محاسبه کوآنتوم، مضاعف می شوند.

چالش ها و فرصت ها
همانند انقلاب های پیشین، انقلاب چهارم صنعتی هم از این درونمایه برخوردار است که سطوح درآمد جهانی را افزایش دهد و کیفیت زندگی را برای جوامع چهارگوشه جهان بهبود بخشد. تا به امروز، کسانی که بیشترین بهره را از این انقلاب برده اند، مصرف کنندگانی هستند که توانسته اند به دنیای دیجیتال دسترسی داشته باشند؛ فن آوری، تولیدات و خدمات تازه ای را ممکن ساخته که بهره مندی و لذت ما از زندگی شخصی مان را افزایش داده است. سفارش یک تاکسی، خرید بلیط هواپیما، خرید یک کالا، پرداخت بدهی، گوش کردن یک موسیقی، تماشای یک فیلم و بازی همه اینها را می توان اکنون از راه دور انجام داد.

در آینده، نوآوری های فن آورانه همچنین معجزه ای را در بخش عرضه بوجود می آورد که دستاوردهای بلندمدتی در بهره وری و قابلیت تولید به همراه دارد. هزینه های حمل و نقل و ارتباطات کاهش می یابد، ترابری و زنجیره های جهانی عرضه، کارا تر می شوند و هزینه های مبادله کمتر می شود و همه اینها بازارهای تازه ای را می گشاید و رشد اقتصادی را به پیش می راند.

 

منبع : IRIND@

1395/02/28 - 00:47:15
برچسب هاي مطلب :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي