Smiley face

Google

در فروشگاه اينترنتي داتيس   در كل اينترنت

تقويم و مناسبتها

رهگيري مرسولات پستي

كاربرگرامي شما مي توانيد پس از دريافت باركد پســتي از طريق دكمه رهگيري سفارشـات ، بوسيله دكمه رهگيري مرسوله پستي ، مرسـوله خود را از طريق وب سايت اداره پســت رديابي نماييد.

Datissoftware

Datissoftware

نماد ها

logo-samandehi

دسته بندي محصولات

عناوين علمي و آموزشي

مطالب جديد

نرم افزارهاي مورد نياز

IDM دانلود Internet Download Manager
Chrome دانلود Google Chrome
Firefox دانلود Mozilla Firefox
Winrar دانلود Winrar
FlashPlayer دانلود Flash Player
Adobe Reader دانلود Adobe Reader
Mp4 Codec دانلود Mp4 Codec

آمار و اطلاعات

اشتراك خبرنامه

با عضــويت در خبرنامه فروشــگاه اينترنتي داتيــس می توانید از اخبار تكنولوژي، محصولات و مطالب آموزشی جديد با خبر شوید. لطفا ايميل صحيح خود را وارد نماييد.

عنوان : آموزش ایجاد آتش متحرک در فتوشاپ

1396/10/26 - 07:59:26
تمام مراحل این آموزش در فتوشاپ نوشته شده است. شما می توانید این Action Script را نصب کرده و اجرا کنید و نتیجه این آموزش باید به صورت خودکار در فتوشاپ تکرار شود.


آموزش ایجاد آتش متحرک در فتوشاپ

1.  یک ترکیب جدید 1000x1000 ایجاد کنید. برای پخش تمام تصاویر دقیقا همانطور که در این آموزش ارائه شده است، توصیه می کنم تمام مراحل را کاملا همانطور که در اینجا شرح داده شده تکرار کنید. و اندازه ترکیب نیز مهم است، زیرا اثر آتش نهایی به اندازه تصویر بستگی دارد.

new

2. با استفاده از ابزار «متن» فتوشاپ نماد "4" را در ترکیب قرار دهید. (به عنوان مثال، از فونت "Lucida Grande" استفاده کردم، حدود 500 پیکسل). اما در آزمایش های بعدی شما می توانید از هر فونت، با اندازه های دلخواه و هر متنی که نیاز دارید استفاده کنید.

3. ابزار "selection" فتوشاپ را انتخاب کنید و نماد قرمز "4" را انتخاب کنید. شما باید یک ماسک انتخاب کنید به شکل نماد "4".

4

4. یک لایه جدید ایجاد کنید.

5. به منوی فتوشاپ "Filter-> AlphaPlugins-> FireFor ..." بروید. (انتظار میرود که این پلاگین در حال حاضر بر روی رایانه شما نصب شده باشد. اگر در حال حاضر نصب نيست در اینجا یک دستورالعمل کوتاه برای نصب آن ارائه شده است.) حالا باید یک پنجره محاوره ای از افزونه را ببینید.

6. برای آتش سوزی در امتداد منطقه انتخابی شما باید دکمه رادیویی «Selection or Contours» را انتخاب کنید. این گزینه به شما اجازه می دهد ماسک انتخاب خود را به عنوان منبع آتش انتخاب کنید.

AlphaPlugin

7. برای دیدن نتیجه آتش در یک پس زمینه سیاه و سفید، شما باید دکمه رادیویی "Fill Black" را انتخاب کنید
(توجه کنید که در پنجره پیش نمایش، خطوط نماد "4" که با خطوط قرمز نازک مشخص شده است را ببینید. دلیل این است که گزینه "Show Emitter" روشن است و منبع آتش در منطقه پیش نمایش نشان داده شده است. این خطوط قرمز فقط در پیش نمایش قابل مشاهده هستند. این نتایج در نتیجه نهایی ديده نمی شود.)

8. در این آموزش مفصل توضیح خواهیم داد که چگونه پارامترهای آتش را تنظیم کنیم. (آموزش ابتدایی موضوع تنظیم پارامتر آتش را اختصاص داده است). برای این آموزش فقط می توانید یک پارامتر از پیش تعیین شده اعمال کنید. در فهرست پیش تنظیمات کارخانه بر روی آیتم "tutorial02" کلیک کنید تا آتش سوزی در این آموزش ایجاد شود. اما برای آزمایش های آینده شما می توانید هر ایستگاه از پیش تنظیم که مناسب سلیقه شماست استفاده کنید. برای هر مورد، صفحه پیروی از مقادیر استفاده شده از پارامترهای آتش برای این آموزش استفاده می کند.

AlphaPlugins

9. برای ایجاد دنباله ای از فریم های آتش ما در هر مرحله یک مرحله از شعله را افزایش می دهیم. پارامتر "Random Seed" برای فاز آتش. اگر این پارامتر را به یک مقدار بزرگ افزایش دهید، پس از آن آتش اغلب تغییر می کند و شعله سرعت می گیرد. اگر این پارامتر را به یک مقدار کوچک افزایش دهید، پس تغییرات آتش، کوچک و حرکت شعله ای به آرامی است.

10. برای اولین فریم، مقدار "Random Seed" را به عنوان 0 قرار دهید.

11. "OK" را فشار دهید و فیلتر را روی لایه خود اعمال کنید. حالا فایلی از شعله وجود دارد

Layer1

12. اکنون یک فریم بعدی ایجاد میکنیم. این بسیار ساده است.


13. یک لایه جدید ایجاد کنید

14. به منوی فتوشاپ "Filter-> AlphaPlugins-> FireFor ..." بروید. دیالوگ FireFor شناخته شده را دوباره مشاهده خواهید کرد.

15. فقط پارامتر "Seed" را به عنوان 0.1 (برای آزمایش های آینده شما می توانید آن را با هر سرعت تغییر دهید) تنظیم کنید و "OK" را فشار دهید. حالا شما لایه دوم آتش را دارید.

16. تکرار این دنباله از مراحل (لایه جديد + FireFor + افزایش Seandom Sequence) هر چند بار که می خواهید. برای این مثال 5 فریم را ساختم به اندازه کافی برای ایجاد آتش متحرک دینامیکی است که می تواند برای تزیین صفحه وب استفاده شود.

لايه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. خوب، در حال حاضر شما 5 لایه با دنباله ای از فریم های متحرک آتش است. (البته، اگر از فریم های بیشتری که استفاده کنید جنبش شعله نرم و صاف تر است، اما بعد از آن حجم فایل بزرگتر خواهد بود). اما چگونه می توان یک انیمیشن از این لایه ها ایجاد کرد؟ به آسانی.

18. پنجره "Photogsop" "انیمیشن" را باز کنید. یک دکمه کوچک را در گوشه سمت راست بالای این پنجره راه اندازی کنید. در منوی پنجره آیتم «Make Frames From Layers» را انتخاب کنید.

فريم

19. فراموش نکنید که لایه متن را با نماد "4" حذف کنید، اگر هنوز انجام نشده است. همه آنچه که اکنون نیاز دارید  فقط گزینه تکرار را به عنوان "Forever" تنظیم کنید و تاخیر را برای هر فریم (یعنی 0.1) تنظیم کنید.

لايه

20.بنابراین، شما یک انیمیشن با آتش زنده دارید. نحوه استفاده از آن در یک صفحه وب است. فقط كافي است با استفاده از منوی Photohsop بوسيله گزينه "Save For Web and Devices..."  آن را بصورت فایل GIF ذخیره کنید.

آتش

تمام مراحل این آموزش در فتوشاپ نوشته شده است. شما می توانید این Action Script را از اينجا دانلود و نصب کرده و سپس اجرا کنید و نتیجه این آموزش باید به صورت خودکار در فتوشاپ تکرار شود.

 

1396/10/26 - 07:59:26
برچسب هاي مطلب :شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي